Euroopa riikides on võimalik vältida karantiini kehtestamist tingimusel, et enamik elanikke peab kinni maskirežiimist, ütles pressikonverentsil Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa juht Hans Henri P. Kluge.

“Karantiinide kehtestamist saab vältida, olen seisukohal, et karantiin on äärmusmeede. Kui maskide kasutamine ulatub 95 protsendini, ei ole karantiin vajalik,” ütles Kluge pressikonverentsil.

Asjatundja ei pidanud koolide sulgemist kuigi tõhusaks viirustõrjemeetmeks, sest lapsed ja noorukid ei soodusta COVID-19 levikut. Tema arvates peaksid Euroopa koolid jätkama klassitundidega.  

30. oktoobril kehtestas karantiini prantsusmaa. Peaminister Jean Castex ütles 12. novembril, et see jääb jõusse vähemalt 24. novembrini.

Novembris karmistas meetmeid ka Saksamaa, kus suleti muuseumid ja teatrid, spordiasutused ning restoranidest saab toitu vaid kaasa osta. Ära jäävad jõuluturud. 

Suurbritannia kehtestas karantiini 5. novembrist kuni 2. detsembrini. Kodunt võib lahkuda vaid tööle, kooli ja toitu ostma ning jalutama.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi