Eesti digitalentidest on ligi kaks kolmandikku valmis kodumaalt lahkuma ja töötama mõnes välisriigis, selgus rahvusvahelisest uuringust.

Sihtriigina on Eesti aga rahvusvaheliste IT-talentide silmis populaarsuselt 52. kohal, edestades samas nii Lätit kui ka Leedut.

“Eesti kõrgharitud digitalentidest on töö nimel valmis välismaale kolima 60 protsenti, mis peaks meie tööandjaid kindlasti valvsaks muutma,” ütles CVKeskuse turundusjuht Henry Auväärt pressiteate vahendusel. Tema sõnul näitavad uuringu tulemused, et IT-oskustega talentidel on valmisolek töö nimel koduriigist lahkuda keskmisest märksa kõrgem.

“Seega ei konkureeri Eesti tööandjad digitalentide nimel mitte ainult riigisiseselt, vaid ka rahvusvahelisel tööturul. Veelgi enam, kuna Skandinaavia riigid on IT valdkonna tippspetsialistide silmis sihtriikidena meist enam kui kaks korda atraktiivsemad, ei tasu loota ega karta, et talendid iseenesest Eestisse tuleksid – tuleviku tööjõu kaasamine nõuab meie tööandjatelt ka edaspidi suuri pingutusi,” märkis Auväärt. 

Euroopa digitalentide silmis on eelistatuim sihtriik Ameerika Ühendriigid, järgnevad Saksamaa ja Kanada. Esikümnes on kuus Euroopa riiki. Soome on edetabelis 21. kohal, Balti riikidest on Läti 64. ja Leedu 75. kohal ning Eesti paigutub eelistatud sihtriigina nende ette 52. kohale.

Eesti IT-sektori talentide silmis on eelistatuim sihtriik samuti USA. Teisel kohal on Saksamaa, kolmandal Suurbritannia ning neile järgnevad Rootsi ja Soome. Eesti digitalentide soovitud sihtriikide esikümnesse mahuvad veel Hispaania, Kanada, Norra, Austraalia ja Holland.

Digitalentidena käsitleti uuringus erinevate sektorite töötajaid, kellel olid head digivaldkonna oskused. 80 protsendil digitalentidest oli omandatud kõrgharidus ja kaks kolmandikku olid mehed. Enim levinud oskused olid IT valdkonna tippspetsialistidel andmete kaevandamises ja analüütikas, programmeerimises, veebiarenduses, digiturunduses ja mobiilirakenduste arendamises.

Rahvusvahelise uuringu Decoding Global Talent autoriteks on The Boston Consulting Group ja maailma suurimaid tööportaale ühendav liit The Network, kuhu kuulub ka Eesti tööportaal CVKeskus.ee. Uuringus osalesid 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197 riigist. Eestist osales uuringus 3489 töötajat.

Nõudlus IT valdkonna oskustega spetsialistide järele on Eesti tööturul märkimisväärselt kasvanud. Statistikaameti andmetel on IT-sektoris hõivatute arv aastaga kerkinud 10 protsendini ja vabu ametikohti oli mainitud valdkonnas tänavu teises kvartalis viiendiku võrra rohkem kui möödunud aastal samal ajal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi