SEB läbi viidud Baltic Business Outlooki (BBO) uuringust selgub, et Eesti põllumajandusettevõtetest prognoosib 87 protsenti tänavu käibekasvu.

Sellega on põllumehed keskmiselt optimistlikumad kui Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE), kus käibekasvu näeb 77 protsenti küsitletutest, teatas SEB.

“Võrreldes eelnenud aastatega on veidi kasvanud käibelangust prognoosivate põllumajandusettevõtete osakaal, kuid tervikuna on sektori väljavaated head. Vilja kokkuostuhindade tõus toetab teraviljakasvatajate tegevust,” ütles SEB põllumajandussektori juht Andrus Mägi pressiteate vahendusel.

Tema sõnul ei ole piimakarjakasvatajate väljavaade praegu nii positiivne, sest piima kokkuostuhind on madalam, kui eelmisel aastal samal ajal – märtsi seisuga. “Pandeemia taandumisel võib oodata toiduainete nõudluse taastumist toitlustus- ja turismisektoris, kus suurtarbijate mahud on viimase aasta jooksul olnud languses,” märkis Mägi.

SEB teatel näitab uuring, et lähema aasta jooksul pärsib Eesti põllumajandusettevõtete käibekasvu vähene võime suurendada tootlikkust ja kõrge maksukoormus – viiepalliskaalal 3,1 – ning probleemid vajalike finantsvahendite kaasamisega – viiepalliskaalal 2,9.

Kõige vähem tekitab muret SEB teatel välispartnerite leidmine või välisturgudele sisenemine – viiepalliskaalal 1,9 – ning arvete maksmata jätmine või tasumisega viivitamine – viiepalliskaalal 2,1.

Põllumajandusettevõtted keskenduvad valdavalt – 79 protsenti küsitletutest – kohalikule turule, ekspordiga tegeleb 18 protsenti ning sellega kavatseb tänavu tegelema hakata 3 protsenti vastanutest.

SEB uuring toimus 2020. aasta detsembris ning põllumajandussektorist osales seal Eestist 126 ettevõtet.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi