Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme ütles kolmapäeval ETV saates “Esimene stuudio”, et valitsus lasi aprillis Toompeal toimunud meelavaldused Valgevenest ja Moskvast tuntud võtetega laiali peksta.

“Need olid spontaansed meeleavaldused valitsuse vastu ja nendele valitsus reageeris neid laiali ajades. Meeleavalduste tegelik probleem tekkis, siis kui valitsus otsustas, et aitab kah, peksame laiali. See on Kaja Kallase valitsuse üks neid suuri pärandeid, mida me jääme mäletama tema ebaõnnestunud peaministriks oleku ajast. Valitsemist alustati sellega, et valitsuskriitikud aeti koertega laiali,” ütles Helme.

Saatejuht Andres Kuusk parandas Helmet, et mingit rahva laiali peksmist tegelikult ei olnud.

“Oli, oli. Ikka väga jõuliselt aeti nad laiali. Inimesi rinnaga pressiti laiali. Inimesi viidi suvaliselt plate peale, inimesi topiti kongi,” vastas talle Helme.

Kuusk küsis, kas Eestis käituti meeleavaldajatega sama vägivaldselt nagu Valgevenes ja Moskvas. “Need on täpselt need võtted, mida seal kasutati,” vastas Helme.

“Väljamõeldud paragrahvidega võeti inimesi kinni, viidi politsei bussi, viidi plate peale, tehti trahve mitte millegi eest. Hirmutati koertega suvalisi lastega platsi peal käijaid, võeti inimestelt ära asju,” jätkas Helme.

Helme märkis, et tema hinnangul on politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher oma ametisse täiesti kõlbmatu.

Rääkides EKRE plaanidest avaldada umbusaldust peaminister Kaja Kallasele, ütles Helme, et paraku on EKRE tänases parlamendis ainus tegelik opositsioonierakond, kes tänase valitsuse tööd kritiseerib niimoodi, et see jõuab ka inimesteni. 

Kuigi EKRE umbusaldusavaldus on suunatud peaminister Kaja Kallasele, väärib Helme sõnul kriitikat ka kaitseminister Kalle Laanet.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi