Briti nael jätkas reedel nõrgenemist ja langes pärast peaminister Boris Johnsoni hoiatust, et leppeta Brexit on väga tõenäoline, dollari suhtes üle ühe protsendi.

Naelsterling langes Eesti aja järgi kell 15:12 1,2 protsenti tasemele 1,3135 dollarit, mis on madalaim alates novembri keskpaigast. Euro tugevnes samal ajal ühe protsendi tasemele 92,2 penni, mis on kõrgeim alates septembrist.

Johnson ütles reedel, et Euroopa Liiduga Brexiti kaubandusleppe sõlmimise tõenäosus on õhkõrn.

Peaministri sõnul ei ole Euroopa Liit oma positsiooni muutnud ega kalanduse ja konkurentsireeglite osas head pakkumist teinud, mistõttu on tõenäoline, et Suurbritannia lahkub kolme nädala pärast bloki ühisturult ja tolliliidust leppeta.

Uudis viis juba neljapäeval nõrgenenud naelsterlingi langusse.

“Johnsoni kõige hiljutisem hoiatus tõukas juba järsus languses olnud naela alla 1,3150 dollari… samas kui euro jätkas tugevnemist,” ütles ThinkMarketsi analüütik Fawa Razaqzada. “Tundub, et kauplejad ei võta nädalavahetuse eel mingeid riske.”

CMC Marketsi analüütik David Madden märkis, et Brüsseli ja Londoni suhted näivad olevat viimase ööpäevaga järsult halvenenud ning sellel on mõju naelale.

Ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles bloki liidritele, et tõenäosus Ühendkuningriigiga leppeni jõuda on väike, ütlesid allikad EL-ist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi