2019. aasta aprillis Eestis tegutsemist alustanud sõidukijagamisteenust pakkuva CityBeega tehti üheksa kuu jooksul üle 126 000 sõidu.

CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait ütles pressiteate vahendusel, et Eestis tegevuse alustamine ületas ettevõtte kõiki ootusi. Ühtekokku on 2019. aasta lõpu seisuga end Eestis CityBee kasutajaks registreerinud üle 60 000 inimese. Teenuse regulaarseid ehk iganädalasi kasutajaid on üle 11 000 inimese, kellest enamiku moodustavad sõiduautode kasutajad.

Ait nentis, et nii sõiduautosid kui kaubikuid kasutavad kõige rohkem meesterahvad vanuses 30-35 eluaastat, sõiduautode puhul ulatus nende osakaal 22,3 protsendini ning kaubikute puhul 26,6 protsendini.

25-30-aastaste kasutajate osakaal oli 20,7 protsenti ning 40-55-aastaste osakaal 19 protsenti. “Kõige üllatuslikum on Eestis just 40-55-aastaste suur osakaal, mis eristub selgelt ka teistest Balti riikidest, kus teenust kasutavad valdavalt siiski nooremad kasutajad,” lisas Ait. Kaubikute puhul tõusevad samuti esile 40-55-aastased kasutajad, kes moodustavad kõikidest kasutajatest suisa veerandi.

Kasutajate statistikast eristusid selgelt elektrilised tõukerattad, mis olid Tallinna linnatänavatel saadaval kuni oktoobrini. Kõige rohkem kasutasid tõukerattaid mehed vanuses 25-35 eluaastat. Märkimisväärselt vähem kasutasid tõukerattaid üle 40-aastased.

Möödunud aasta üheksa kuu jooksul tehti CityBeega ühtekokku üle 126 000 sõidu läbides 896 000 kilomeetrit. “Kõige suurema osakaalu moodustsid neist sõitudest elektrilised tõukerattad üle 81 000 sõiduga, kuid jõudsalt kasvas ka kolm kuud tagasi turule jõudnud sõiduautode osakaal. Kahe kuu jooksul tehti sõiduautodega pea 40 000 sõitu,” ütles Ait.

CityBee Eesti juht tõi välja, et keskmiselt renditakse sõiduauto 72 minutiks, mille jooksul läbitakse ligikaudu 11 kilomeetrit. Kaubikuid see-eest renditakse keskmiselt neljaks tunniks, mille jooksul läbitakse 42 kilomeetrit.

“Statistikast võime selgelt järeldada, et sõiduautosid renditakse igapäevaste tegevuste tarbeks, näiteks tööle, poodi või külla sõitmiseks. Kaubikuid aga pikemateks vedudeks,” lausus Ait. Ta lisas, et teiste Balti riikidega võrreldes tehakse Eestis pikemaid sõite kui Leedus, kuid lühemaid kui Lätis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi