Harju maakohus arutas kolmapäeval europarlamendi endise saadiku Indrek Tarandi hagi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu, milles ta nõuab erakonnalt tema kohta avaldatud valeandmete ümberlükkamist ning kuigi advokaadid lootsid sõlmida hagis kokkuleppe, selgus ootamatult, et EKRE kokkulepet siiski ei soovi, vahendab BNS.

EKRE esindaja, vandeadvokaat Raul Ainla ütles istungil, et kokkuleppe sõlmimisel rääkisid osapooled teieteisest mööda ja erakond ei ole pakutud tingimustel kokkuleppega nõus.

Tarandi esindaja vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets ütles, et viimasel hetkel kokkuleppest loobumine on kummaline, kuna veel alles teisipäevaõhtuse seisuga oli kokkulepe jõus.

Tarand nõuab oma hagis, et EKRE avaldaks oma veebiportaalis teate ja saadaks ajakirjandusväljaannetele samuti teate teemal, mis puudutab 26. novembril 2018 Toompeal Lossi platsil toimunut.

Tarandi hagi järgi peab EKRE teatama, et avaldas valeandmeid selle kohta, et Tarand oli avalikul koosolekul joobes, tungis korraldajatele kallale, laamendas, pani toime varguse ja takistas teise erakonna sõnavabadust.

Tarand leiab, et EKRE avaldas nii Lossi platsil toimunud meeleavaldusel kui ka pärast seda kohatuid väärtushinnanguid tema kohta, justkui olnuks vägivald Tarandi suhtes õigustatud ja lubatav.

Tarand taotleb kohtu kaudu EKRE-lt mittevaralise kahju hüvitist kohtu määratud summas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi