Euroopa Investeerimispank (EIB) ja rahandusministeerium allkirjastasid lepingu muudatuse, millega suurendatakse 120 miljoni euro võrra 2014. aastal võetud laenu, et katta pandeemiaga seotud kulusid.

Eesti võttis 2014. aastal EIB-st laenu Euroopa Liidu struktuuritoetustest ellu viidavate projektide kaasrahastamiseks algselt 600 miljonit eurot, teatas Euroopa Investeerimispank.

“Laenu suurendamine 120 miljoni euro võrra suurendab riigi likviidsust ning annab meile täiendava võimaluse paremini toime tulla COVID-19 pandeemiast tingitud ettenägematute kuludega tervishoiu ja tsiviilkaitse sektoris,” ütles rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross pressiteates.

EIB on Euroopa Liidu pikaajaline laenuasutus, mis kuulub selle liikmesriikidele. Pank pakub pikaajalist rahastust investeerimisprojektidele, mis aitavad saavutada Euroopa Liidu poliitikaeesmärke. EIB on Eestis viimase viie aasta jooksul andnud laene nii avalikule kui ka erasektorile kokku üle miljardi euro.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi