Koroonakriisi ja sellest tuleneva eriolukorra tõttu vähenes märtsist maini nii kasko- kui liikluskindlustuse kahjuavalduste arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi 31 protsenti.

“Alates 12. märtsist, mil kehtestati liikumispiirang, jäi ka liikluses osalejaid tunduvalt vähemaks – muidu harjumuspäraseks saanud ummikuid oli vähem ning poodide parklad olid tühjad. Ära jäid ka massiüritused. Inimesed võtsid pandeemia väljakuulutamist tõsiselt ning püsisid kodus,” ütles Swedbanki liiklus- ja kaskokindlustuse valdkonnajuht Eivo Kisand pressiteates.

Ta tõdes, et sellest tulenevalt vähenesid ka võimalused õnnetusjuhtumiteks, mida kinnitab kahjukäsitluse statistika.

Swedbank P&C Insurance AS-ile teatatud kaskojuhtumite arv langes eriolukorra ajal sellest tulenevalt – võrreldes eelmise aasta sama perioodiga – 31 protsendi võrra, teateid liikluskindlustusjuhtumitest laekus kindlustusele eelmise aastaga võrreldes 30 protsenti vähem.

Rääkides aga käesoleva poolaasta kaskokindlustuse juhtumitest, siis ligi 45 protsenti moodustasid erinevad õnnetusjuhtumid, 33 protsenti klaasikahjud ning 20 protsenti juhtumitest oli vaja kohale kutsuda autoabi näiteks auto käivitamiseks või aitamaks purunenud rehviga.

Selle poolaasta suurim kaskokindlustuse väljamakse, üle 80 000 euro, tehti autoomanikule, kelle preemiumklassi sõiduauto hävis õnnetusjuhtumi käigus täielikult.

“Arvestades mitu kuud kehtinud liikumispiiranguga oli liikluskahjude vähenemine ootuspärane, kuid tuleb arvestada, et selliseks see olukord kindlasti ei jää,” nentis Kisand.

Ta lisas, et praeguseks on liiklus taastunud ja käes puhkuste aeg, mil inimesed kasutavad kindlasti oma sõidukeid nii Eesti-siseseks reisimiseks kui ka naaberriikide külastamiseks.

“Enne pikemale sõidule minemist tuleks alati kontrollida, kas sõiduk on tehniliselt korras ja kaasas vajaminevad dokumendid – välismaale sõites muuhulgas kehtiv liikluskindlustuse poliis ja vajadusel roheline kaart,” tõi Kisand välja.

Ta märkis, et isegi liiklus- ning kaskokindlustuse olemasolul tasub olla ettevaatlik ning liikluses hoida ennast ja teisi, et puhkusesõidust jääksid järele vaid positiivsed mälestused.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi