Tallinnas Liiva kalmistult kokku kogutud jäätmete käitlemise üle vaielnud Eesti Keskkonnateenused AS ja Tallinna linnavõim lahendasid kohtukaasuse kompromissiga, mis sisuliselt tähendas Keskkonnateenustele võitu, kuna linn oli neile valmis tasuma nõutud summa.

Vaidluse ajend oli 2015. aasta mais sõlmitud leping, mille järgi Eesti Keskkonnateenused AS kohustus korraldama Liiva kalmistult jäätmete vedu ja käitluse. Linn pidi jäätmefirmale tasuma kokku 316 292 eurot, sellest pool pärast jäätmete äravedu ja pool siis, kui Keskkonnateenused on tõendanud jäätmete nõuetekohast käitlemist.

2015. aasta 30. novembril tegigi Tallinna linnavõim esimese makse, kuid teise makse osas vähendas linn summat 81 888 euro võrra, väites, et Tartusse Turu tänava pinnasetäiteplatsile ja Tallinnasse Maleva tänava käitluskohta viidud jäätmeid polnud seal käideldud nõuetekohaselt.

Eesti Keskkonnateenused linnavõimu etteheidetega ei nõustunud, viisid vaidluse Harju maakohtusse ja väljusidki seal tänavu veebruaris võidukalt. Seejärel esitas linnavõim apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtusse, kus see pidi arutlusele tulema 12. septembril.

Kolmapäeval aga kinnitas linnavõim Keskkonnateenustega sõlmitud kompromissleppe, mille järgi oli linn nõus tasuma jäätmefirmale nõutud 81 888 eurot, samuti hüvitama teise osapoole õigusabikulud 8111 euro ulatuses.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi