Pindi Kinnisvara teatel on Eesti kinnisvarahinnad jällegi ajaloo kõrgeimad – 17 suurema linna korterite keskmine tehinguhind tõusis novembris 4 protsendi võrra ja jäi pidama rekordilisel tasemel 1607 eurot ruutmeetri eest.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles pressiteates, et hindadest olulisem on aga tehinguaktiivsus. “Tehingute arv püsinud stabiilsena juba mitu aastat ja see on oluline indikaator, et turg toimib omas rütmis,” märkis ta.

Oktoobris oli korterite keskmist hinda seirav kinnisvarafirma indeks korrigeeritud andmetel 1552 eurot ruutmeetri eest. Kui oktoobris tehti indeksilinnades 1446 korteriomandi tehingut, siis novembris oli tehingute arv 1206.  Möödunud aasta novembris tehti indeksilinnades aga 1323 korteriomandi tehingut.

Võrreldes varasema hinnatipuga tänavu oktoobris on indeks 4 protsenti kõrgem. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga 2009. aasta juulis, kui tase oli 624,2 eurot ruutmeetri eest, on indeks 157 protsenti kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtus

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi