Nordica juhi kohast loobunud Gunnar Kobini sõnul sai talle suvel ettevõttega tutvust tehes selges, et Nordica vajab lennundusäri kogemusega juhti.

“Lennundusäri mitte tundvate õpipoiste juhtimise tulemusena on see firma seal, kus ta täna on. Mulle tundus ebaõiglane võtta vastu ühiskonnas laialdast vastukaja tekitanud juhatuse liikme tasu olemata ise võimeline selle eest kvalifitseeritud panust vastu andma,” põhjendas Kobin oma otsust BNS-ile.

“Seetõttu otsustasin ise loobuda ja soovitasin nõukogul sõlmida lepingu Erki Urvaga, kes on kümme korda kvalifitseeritum sellesse ametisse kui mina,” lisas Kobin.

Lennufirma Nordica uue juhina alustab teisipäevast tööd Erki Urva, kes tegutses Nordicas seni juhatuse nõuniku positsioonil ja on ka varem lennundusvaldkonnas töötanud, olles aastatel 2002-2005 Estonian Airi juht ning 2012-2015 ettevõtte nõukogu liige.

Urvaga sõlmiti viieaastane leping, tema töötasuks saab 9800 eurot kuus.

Nordica juhile seatud eesmärgid jäävad ka Urva puhul samaks, mis tähendab, et tema ülesandeks on luua kolmest riigile kuuluvast lennundusettevõttest toimiv kontsern, panna need ettevõtted ühte jalga käima ning koos sellega välja töötada ja ellu viia riikliku lennukompanii jätkusuutlik strateegia tagamaks Eestile olulised lennuühendused muu maailmaga.

Samuti on plaan alustada Nordica enda kommertsplatvormi ehk piletimüügi- ja klienditeenindussüsteemi arendamisega, mis annab ettevõttele tulevikus suurema paindlikkuse ja sõltumatuse ning võimekuse Tallinnast lendude taasalustamiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi