Kindlustusseltsi Ergo andmetel on ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia ja märtsi keskel Eestis välja kuulutatud eriolukord avaldanud suurt mõju kindlustuskahjudele.

Märtsis registreeritud kahjujuhtumitest olid esikohal reisikahjud, mida esines ligi kolm korda enam kui aasta varem. “Reisikahjude puhul oli märksõnaks loomulikult koroonaviirus. Enamik registreeritud juhtumitest oli seotud reisitõrgetega,” ütles Ergo kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts pressiteates.

Kehtivad liikumispiirangud on avaldanud märgatavat mõju liiklustihedusele, mistõttu liikluskahjude arv langes esimesel kriisikuul võrreldes aastataguse ajaga 26 protsenti. Ergo kindlustuse andmetel oli liikluskahjude langus eriolukorra kolmandal nädalal lausa 50 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. 

Elu- ja ravikindlustusjuhtumite arv näitas märtsis langust – Ergos registreeriti neid 6 protsenti vähem kui aasta tagasi. “Võiks ju arvata, et tervisega seotud juhtumeid on varasemast rohkem, kuid meile laekunud kahjuavalduste arv on vähenenud, sest eriolukorra tõttu on peatatud kogu plaaniline ravi,” märkis Lepvalts.

“Inimesed ei pääse arstile ja sedapuhku võib arvata, et hulga kahjuteateid saame pandeemia järgselt, kui elu vähegi normaliseerub. Hetkel on aga ravijärjekorrad pikad ja veninud teadmata aega,” lisas ta.

Kodukindlustuse kahjuavalduste arv püsis esimesel kriisikuul samas suurusjärgus varasemaga. “Siiski prognoosime koroonakriisi jätkudes ja tööpuuduse süvenedes varavastaste kuritegude mõningast kasvu,” ütles Lepvalts. 

Muuhulgas on koroonakriisi tulemusel hoogustunud juriidilised vaidlused. Õigusabikulude kindlustuse juhtumeid registreeris Ergo märtsis kaks korda enam kui aasta varem. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi