Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et teeb reedel president Kersti Kaljulaidile ettepaneku väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ametist vabastamiseks, vahendab BNS

“Kuna see ministrikoht on koalitsioonilepingu kohaselt EKRE täita, teen täna Vabariigi Presidendile ettepaneku Kaimar Karu ametist vabastamiseks,” sõnas Ratas. «Vestlesin täna Kaimariga ning tänasin teda valitsuses tehtud pühendunud ja professionaalse töö eest.”

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri portfell on üks kõige olulisemaid kriisimeetmete rakendamises: nii KredEx kui Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on seal valitsemisalas ja peaksid just nüüd nendel päevadel hakkama rakendama erinevaid abipakette.

Uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks esitab EKRE siseminister Mart Helme nõuniku Raul Siemi.

EKRE väliskaubandus- ja IT-minister Kaimar Karu teatas täna ühismeedias, et EKRE juht Mart Helme andis talle täna hommikul teada, et kutsub ta ministriametist tagasi, kuna koostöö ei suju ning erakond ei ole rahul.

«EKRE fraktsiooni toimekate liikme toetuse ning koostöövalmiduse valguses tekitab nii see väide kui ka eriolukorra kontekstis vastutustundetu otsus hämmingut, kuid loomulikult on erakonna esimehel õigus käituda oma tõekspidamiste ning parema äranägemise järgi,» ütles Karu.

EKRE asejuhi Martin Helme sõnul ootavad erakonna valijad, liikmed ja juhid, et erakonna ministrid viiks ellu koalitsiooni ja erakonna poliitikat. «Praegu kippus aga nii olema, et IT ja väliskaubandusministri portfell oli mitte EKRE vaid Ametnike Partei käes,» lisas Helme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi