Saksa lennufirma Lufthansa teatas neljapäeval rekordilisest 6,7 miljardi eurosest kahjumist 2020. aastal, kui koroonaviiruse pandeemia maailmas lennuliikluse halvas.

Rõhutades pikka teed taastumisele, ütles Euroopa suurim lennufirma, et loodab sel aastal jõuda 40 kuni 50 protsendini pandeemiaeelsest tasemest.  90 protsendini 2019. aasta tasemest loodetakse jõuda alles “kümnendi keskpaiku”.

“Möödunud aasta oli lennufirma jaoks ajaloo kõige raskem,” ütles Lufthansa tegevjuht Carsten Spohr.

Möödunud aasta juunis tuli ettevõttele appi Saksamaa valitsus, kes investeeris Lufthanasse 9 miljardit eurot ja omandas selle eest 25-protsendise osaluse. 

Nõudlus lennureiside järgi püsib siiski endiselt madal üle kogu Euroopa, sest nakatumisarvud tõusevad ja paljudes riikides kehtivad ranged piirangud. Kodust töötamine ja veebikõned on tõmmanud alla ka ärireiside arvu. 

Lufthansa prognooside järgi hakkab nõudlus taas kasvama suvel. Ettevõte loodab, et selleks ajaks on kiirenenud Euroopas ka vaktsineerimine ja riigid on laiendanud oma testimisvõimekust.

“Lennupiirangud ja karantiinid tuleb asendada rahvusvaheliselt tunnustatud digitaalsete vaktsiinipassidega,” toonitas Spohr.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi