Liimpuidutootja Palmako AS võttis Kavastus asuvas liimpuidu tsehhis kasutusele innovaatilise tootmisliini, investeeringu maksumus oli 12 miljonit eurot.

“Uus lahendus muudab tootmisliini logistiliselt terviklikuks, kogu tootmistegevuse kiiremaks ja paindlikumaks. Tervet protsessi optimeeritakse ja juhitakse spetsiaalse arvutitarkvara abil, mille tulemusena minimeeritakse ladustamise ja sisemise logistika käigus tekkivaid kadusid,” ütles Palmako juhatuse esimees Rain Raudsepp pressiteates.

Uus liin võimaldab toota kuni 18 meetri pikkuseid ning maksimaalselt 1280 millimeetrit kõrgeid liimpuittalasid. “Kui seni olid toote maksimumdimensioonid meie jaoks oluliseks piiranguks, siis nüüd see probleem leevendub,” märkis Raudsepp.

Tootmisjuht Silver Simensoni sõnul saab nüüdsest pöörata suuremat rõhku ka tellimuspõhiste toodete valmistamisele. Kuigi kogused võivad sel puhul olla väikesed ja tööd erinäolised, on uue täisautomaatse tootmisliini abil võimalik teostada tööd kiirelt, kuid samas kvaliteetselt ja konkurentsivõimelise hinnaga.

Investeeringu maksumus on 12 miljonit eurot, millest 2 miljonit eurot tuli toetusena Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kaudu Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Palmako liimpuittooteid müüakse Construct by Palmako kaubamärgi all.

AS Palmako on freesprussist aiamajade, liimpuidu, ümarfreesitud ja süvaimmutatud puittoodete tootja ja turustaja. Lisaks kuuluvad Palmako tootevalikusse veel puitkarkasskonstruktsiooniga elumajad ning küttegraanulid.

Ettevõtte neljas tehases valmib üle 51 000 puitmaja, ligi 27 000 kuupmeetrit liimpuittooteid, üle 24 000 kuupmeetri süvaimmutatud aiatooteid ning 46 000 tonni graanuleid aastas, mis turustatakse peamiselt Euroopas. AS Palmako kuulub Eesti suurimasse puidu- ja metsatööstuskontserni Lemeks Grupp.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi