Rahvusvahelise bussifirma Lux Express hinnangul võtab reisijate arvu taastumine kriisieelsele tasemele poolteist aastat, ütles firma tegevjuht Janno Ritsberg.

Ritsbergi sõnul oli firma COVID-19 pandeemia tõttu sunnitud alustama restruktureerimist ja pole veel selge, kui palju inimesi täpselt koondatakse.

Praegu valmistub Lux Express tulevateks kuudeks, kuna firma tulevikuplaanid sõltuvad reisijate arvust ja nõudlusest, rääkis Ritsberg. Ta lisas, et äri on ka väga hooajaline, tipnedes suvel.

“Tänavune hooaeg tuleb nõrk ja sõltub ainult kohalikest reisijatest. Lätist, Eestist, Leedust, võib-olla ka Soomest ja Poolast, kuid mitte rohkem,” ütles ta.

“Me ei tea, mida sügis toob, me prognoosime, et endise reisijate tasemeni lähenemine võtab umbes 18 kuud,” sõnas Ritsberg.

“Pikas plaanis on eesmärk praegusest kitsikusest välja tulla, sest seisaku perioodil on rahvusvaheline äri kannatanud suurt kahju, millest taastumine võtab aastaid. Me peame selle olukorraga toime tulema, sest me ei saa seda mõjutada,” lisas ta.

Lux Express Latvia on Eesti bussioperaatori Lux Express tütarfirma.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi