Juuni alguses tuuakse Viljandi lossimägede nõlvadele umbes kümnepealine lambakari, kes jääb sinna möödakäijaid rõõmustama augusti lõpuni, vahendab BNS.

Lambad hooldavad lossimägede nõlvu neljandat hooaega ja teist hooaega on need osaühingule Caballero kuuluvad villakandjad, kes elavad külmal ajal Viljandi lähedal talus. Omanik Ahto Kiik ütles, et kui mingit suuremat põuda ega raskemaid ilmastikuolusid ei tule, jäävad lambad linna heina nosima sügise alguseni. Nad elavad lossimägedesse rajatud aedikutes vabalt, otsides varju põõsaste ja puude alt. Et söödapuudust ei tuleks, on neil kaks aedikut ning kui ühes on rohi söödud, aetakse nad teise.

Muruniitmisest pääseb sellel suvel ka Tarvastu ordulinnuses, sest sinnagi viiakse maad hooldama määgivad neljajalgsed. Viljandi valla Tarvastu piirkonnajuhi Mati Valli sõnul peaksid lambad Tarvastusse jõudma mai lõpus. «Kui hein pole selleks ajaks piisavalt kõrge, siis tuleb natuke veel oodata,» lausus ta.

Eelmisel aastal jäeti Tarvastus tarandik esialgu ehitamata, sest loodeti, et voolav jõgi on looduslik takistus. Valli sõnul tuli hiljem aed siiski ehitada, sest jõgi kuivas kokku ja lambad pääsesid asulasse rändama, säästmata sealjuures inimeste kapsapõlde.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi