Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) kuulutas välja 5 miljoni eurose riigihanke, et leida partner automatiseeritud piirikontrolli (ABC) väravate rentimiseks, paigaldamiseks ja haldamiseks kuni seitsmeks aastaks.

Väravad paigaldatakse Tallinna lennujaama ja Narva maantee piiripunkti, teatas SMIT BNS-ile.

Raamlepingu eesmärk on rentida väravaid, osta nende paigaldus ja hooldus kuni seitsmeks aastaks. Lepingu maksimaalne maksumus on kuni 5 miljonit eurot.

“Esmane tellimus esitatakse tulevasele raamlepingu partnerile pärast lepingu sõlmimist ning selleks on 16 automatiseeritud värava paigaldus ja hooldus kuni 2022. aasta lõpuni,” selgitas SMITi identiteediteenuste osakonna programmijuht Rein Süld.

Ta lisas, et esmase tellimuse eeldatav maksumus on turu-uuringust lähtuvalt 1,4 miljonit eurot, lõplik hind selgub aga pärast piiratud hankemenetluse läbiviimist. Hiljem on võimalik juurde hankida raamlepingu alusel uusi väravaid ja moderniseerida olemasolevaid.

Siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna juhataja Janek Mägi sõnul renditakse piiripunktidesse Euroopa Liidu vahendite eest 16 automaatset piirikontrolliväravat, millega suureneb piiripunktide läbilaskevõime ja lüheneb piiriületuse aeg. “Kuna iga-aastaselt reisijate arv kasvab – möödunud aastal maismaal 8 protsenti ja lennujaamas 29 protsenti –, siis on mõistlik kasutada tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad piiriületusel järjekordi vähendada,” selgitas Janek Mägi.

Automatiseeritud piirikontrolli väravate rendi, paigalduse ja halduse hange viiakse läbi kaheetapilise piiratud hankemenetlusena. Hankemenetluse esimeses etapis valitakse välja viis pakkujat, kellel on kõige suurem kogemus ABC-väravate tarnimisel ja rakendamisel erinevates riikides. Hankemenetluse teises etapis sõlmitakse nende pakkujatega konfidentsiaalsusleping ja edastatakse lahenduse tehnilised nõuded.

Sobiva pakkuja kolme viimase majandusaasta käive peab igal aastal olema vähemalt 5 miljonit eurot.

Lepingu kestus on 48 kuud. Pakkumusi saab esitada 30. septembri keskpäevani.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi