Tallink Grupp ja Tallinki suuraktsionär Infortar sõlmisid Tallinna linnaga ühiste kavatsuste kokkuleppe Tallinna linnahalli rekonstrueerimiseks, investeeringu suurus on ligikaudu 300 miljonit eurot.

Osapoolte ühine visioon on rajada linnahalli ja selle ümbrusse atraktiivne ning terviklikult toimiv konverentsi- ja kontserdikeskus koos reisisadama, hotelli, ärikeskuse ja vaba aja veetmise võimalustega, teatas Tallink Grupp börsile.

Uue kompleksi ehitustööde eeldatavaks kestuseks on kolm aastat alates vajalike lubade saamisest ja lepingute sõlmimisest ning kogu projekti eeldatav maksumus on suurusjärgus 300 miljonit eurot.

Linnapea Mihhail Kõlvart rääkis pressikonverentsil, et linnahalli luuakse kuni 5000 kohaga konverentsi- ja kontserdikeskus erinevate saalidega. Samuti tuleb linnahalli taha Tallinki reisisadam ja terminalitaristu vajalike kaide ja infrastruktuuriga. Liikluskorraldus saab olema osaliselt maa-alune.

Järgmise sammuna on kavas luua ühisettevõte, kus Tallinna linnal oleks 34-protsendine osalus, Tallinkil ja Infortaril mõlemal 33-protsendine osalus, rääkis Kõlvart.

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene hinnangul hakkab uut rajatavat piirkonda külastama aastas üle 10 miljoni inimese.

Ühisettevõtte loomisel teevad osanikud sissemakse miljon eurot vastavalt iga osaniku osalusprotsendile. Tallinna rahalise sissemakse suuruseks jääb 340 000 eurot. Rohkem maksumaksja raha ei ole kavas projekti paigutada.

Tingimuslikult, pärast kõigi projekti realiseerimiseks vajalike lubade ja kooskõlastuste omandamist ning muude eeltingimuste täitmist, panustab linn ühisettevõttesse linnahalli ja linnahalliga piirnevate linnale kuuluvate kinnistutega ning Tallink ja Infortar mõlemad 10 miljoni eurose rahalise sissemaksega.

Tallinna linnal täiendavaid rahalisi kohustusi ei ole ning investeeringuks vajaliku täiendava kapitali kaasamise tagavad Tallink ja Infortar. Projekti on plaanis rahastada nii omakapitali kui muude finantsinstrumentidega. Enne projekti valmimist ning äritegevuse algust projekt tulu ei teeni.

Nõgene lisas pressikonverentsil, et Tallinki dividendipoliitikat uus projekt ei muuda.

Tallinna börs peatas kolmapäeval kell 12 ajutiselt kauplemise AS Tallink Grupi aktsiatega seoses peatse olulise info avalikustamisega. Kauplemise jätkamisest teavitab börs eraldi.

Aktsia viimane hind Tallinna börsil oli 0,942 eurot. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi