Neljapäeval toimub esmakordselt virtuaalsena EY Maailma Aasta Ettevõtja auhinnagala, millel Eestit esindab seal isikusamasuse tuvastamisega tegeleva idufirma Veriffi asutaja ja tegevjuht Kaarel Kotkas, kes valiti märtsis EY Eesti Aasta Ettevõtjaks.

Esimest korda 20 aasta jooksul toimub EY Maailma Aasta Ettevõtja auhinnagala virtuaalselt ning kõigil huvilistel on võimalik sellele kaasa elada registreerudes aadressil https://www.cnbc.com/advertorial/weoy/.

Sellel aastal võtavad konkursist osa 45 riigi esindajad. Eesti osaleb EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil kaheteistkümnendat korda. Koos Kaarel Kotkasega konkureerib EY Maailma Aasta Ettevõtja tiitlile näiteks ka Eestis töötajaid omava tehnoloogiaettevõtte Gofore asutaja Timur Kärki Soomest.

“Mul on uhke tunne esindada Eestit nii väärikate kaaskandidaatide hulgas ning ootan põnevusega esmakordselt toimuvat virtuaalset auhinnagalat. Viimased kuud on märkimisväärselt kiirendanud kogu ühiskonna digitaliseerumist ja see paneb veelgi suurema vastutuse meile, kes me igapäevaselt tegeleme turvalise isikutuvastusega online maailmas. Samas elame põneval ajal, sest just keerulistest väljakutsetest sünnib innovatsioon ja uued lahendused,” ütles Kotkas. 

Kaarel Kotkase 2015. aastal asutatud Veriff arendab tehisintellektil põhinevat isikutuvastustarkvara, mis suudab identifitseerida enam kui 190 riigi 7700 dokumendi tüüpi. Tänu automatiseerimistehnoloogiale suudaks Veriff ühe päevaga verifitseerida kogu Eesti elanikkonna. Veriffi pikaajaline eesmärk on luua ühtne digitaalne identiteet, mis tagaks inimestele võrdse ligipääsu kõikvõimalikele virtuaalsetele teenustele olenemata inimeste elukohast või kodakondsusest.

„Veriffi rahvusvaheline areng on olnud väga kiire, võiks öelda, et võrreldav lausa Skype’i või TransferWise’iga. Nende teenus on meie uues COVID-i järgses maailmas kindlasti veelgi aktuaalsem,“ ütles EY partner Ranno Tingas. „Selle aasta EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil osaleb väga mitmeid silmapaistvaid ettevõtjaid, aga Kaarel eristub kindlasti oma juba nooruses avaldunud ettevõtlussoone ja selge tulevikuvisiooniga, mis avaldas muljet ka Eesti kohalikule sõltumatule žüriile.“

Eelmisel aastal läks EY Maailma Aasta Ettevõtja tiitel kolmandat korda USA-sse tööstusettevõtetele tehisintellekti tarkvara loova ettevõtte Uptake Technologies ülesehitajale Brad Keywellile. Eestit on varasemalt esindanud sellised ettevõtjad nagu Tõnis Kaasik, Markus Villig ja Martin Villig, Ruth Oltjer ning paljud teised.

Seekord valitakse EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursi raames ka rahva lemmik.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi