Lääneranna vallavalitsus saadab volinikele tutvumiseks radikaalse kärpekava, mis jätaks valla seitsmest koolist puutumata vaid Lihula gümnaasiumi, samas nelja kooli ootaks sulgemine, vahendab BNS.

Mõlemad kunagise Hanila valla koolid Virtsus ja Kõmsil suletaks 2022. aasta septembrist, kinni läheksid ka Metsküla ja Lõpe. Koonga ja Varbla kool muutuksid neljaklassiliseks.

Eelnõu põhineb Lääneranna vallavalitsuse tellitud analüüsil – uuringufirma Cumulus pakkus välja mitu varianti, kuidas koolivõrku koomale tõmmata. Komisjon valis neist ühe. Selles on nelja kooli sulgemise aasta küsimärgiga – alternatiivina jääksid need tegutsema algkoolidena, kuid see ei annaks erilist kokkuhoidu.

Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets ütles kolmapäeval Lääne Elule, et tema pooldab kolme algkooli sulgemist – Metsküla ja Lõpe ning Virtsu või Kõmsi. Pikkmetsa kaks last õpivad Lõpe põhikoolis, mille saatus on vaekausil. Lõpe algkoolina säilitamisel ei näe Pikkmets mõtet. „Kui Lõpe muuta algkooliks, siis ei näe ma mingit põhjust jätta oma lapsed neljaks aastaks sinna,” ütles Pikkmets.

Lääneranna vallavalitsus saadab eelnõu volikogu liikmetele välja täna õhtul. Lääneranna vallavolikogu hakkab seda arutama nädala pärast, kuid on tõenäoline, et volinike heakskiitu see taolisel kujul ei leia.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi