Teisipäeval esitatud Euroopa rohelise kokkulepe investeerimiskava eesmärk on Euroopa Komisjoni sõnul aidata koondada avaliku ja erasektori investeeringuid, et leida majanduse ümberkujundamiseks vähemalt triljon eurot.

Euroopa Liit (EL) on võtnud eesmärgi saada 2050. aastaks esimeseks kliimaneutraalseks piirkonnaks. See nõuab nii EL-ilt kui ka liikmesriikide avalikult ja erasektorilt märkimisväärseid investeeringuid. Neil piirkondadel, mida üleminek mõjutab rohkem, seisavad ees põhjalikud majanduslikud ja sotsiaalsed muutused ning nendele pakutakse õiglase ülemineku mehhanismi kaudu nii rahalist kui ka praktilist abi, teatas Euroopa Komisjon. 

“Meid ootab ees pöördeline üleminek. Saame sellega hakkama ainult juhul, kui oleme õiglased ja arvestame kõigiga. Selleks et keegi ei jääks kõrvale, toetame oma kodanikke ja piirkondi, kellel tuleb selle protsessi käigus teha suuremaid jõupingutusi. Roheline kokkulepe eeldab suuri investeeringuid, mis meil on kavas muuta võimalusteks,” ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

Õiglase ülemineku mehhanismi kaudu pakutakse sihtotstarbelist abi, et tagada 2021.–2027. aastal vähemalt 100 miljardit eurot majanduslike ja sotsiaalsete tagajärgede leevendamiseks piirkondades, mida üleminek mõjutab kõige rohkem. Mehhanismi kaudu rahastatakse investeeringuid, mille eesmärk on abistada fossiilkütuse väärtusahelast sõltuvaid töötajaid ja kogukondi. 

Järgmisel kümnel aastal tehakse vähemalt triljoni euro väärtuses kestlikke investeeringuid. Erasektori investeeringuid aitavad lisaks Euroopa Investeerimispangale kaasata EL-i eelarvest kliima- ja keskkonnameetmetele eraldatavad vahendid, mille osakaal eelarves on suurem kui kunagi varem.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi