Euroopa Liidu (EL) Nõukogu otsustas esmaspäeval pikendada kuue kuu võrra kuni järgmise aasta jaanuari lõpuni piiravaid meetmeid seoses Venemaa destabiliseeriva tegevusega Ukrainas.

Otsus järgneb 19. juunil Euroopa Ülemkogu videokohtumisel tehtud poliitilisele otsusele pikendada Venemaa vastaseid majandussanktsioone, olles hinnanud Minski kokkulepete täitmise hetkeseisu, teatas välisministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Tegemist on sektoraalsete sanktsioonidega ehk need on suunatud konkreetsete majandusvaldkondade ja mitte isikute suhtes.

EL Nõukogu otsustas piirata viie Venemaa riigi enamusosalusega suure finantsasutuse ja nende väljaspool EL-i asutatud enamusosalusega tütarettevõtja, samuti kolme Venemaa suure energiafirma ja kolme kaitsetööstusettevõtte juurdepääsu EL-i esmastele ja teisestele kapitaliturgudele, samuti kehtestatakse ekspordi- ja impordikeeld relvakaubandusele.

Kehtestatakse ekspordikeeld kahesuguse kasutusega kaupadele sõjaliseks kasutuseks või sõjalistele lõppkasutajatele Venemaal ning piiratakse Venemaa juurdepääsu teatavatele tundlikele tehnoloogiatele ja teenustele, mida saab kasutada naftauuringute ja -tootmise eesmärgil.

EL kehtestas 2014. aastal majanduslikud piirangud Venemaa suhtes seoses tegevusega, mis destabiliseerib olukorda Ukrainas. Euroopa Ülemkogu seostas 19. märtsil 2015 sanktsioonide kestuse Minski kokkulepete täieliku täitmisega, mis pidi toimuma 31. detsembriks 2015. Kuna seda ei juhtunud, on sanktsioonid endiselt jõus.

18. juunil pikendas EL-i Nõukogu ka seoses Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimisega kehtestatud piiravate meetmete kehtivust aasta võrra.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi