Euroopa tööandjate ja ametiühingute organisatsioonid Business Europe, ETUC, CEEP ja SMEunited Europa allkirjastasid sotsiaalpartnerite digitaliseerimise raamlepingu.

Leping toetab digitehnoloogiate edukat integreerimist töökohal, investeeringuid digitaalsesse võimekusse, oskuste täiendamist ja töötajate konkurentsivõime tõstmist, teatas Ametiühingute Keskliit.

Samuti käsitleb leping digimuutuste strateegiaid riiklikul, valdkondlikul, ettevõtte ja töökoha tasandil, sealhulgas ühendamise ja lahtiühendamise korra ning tööajareeglite järgimise osas.

Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) peasekretär Luca Visentini sõnul ei peaks digileppe näol juhtkonnad digitaalset muutust kehtestama, vaid seda tuleks juhtida koostöös töötajate ja nende ametiühingutega.

“See toetab kõigi Euroopa Liidu riikide ametiühingute ja tööandjate vahelisi läbirääkimisi erinevates sektorites, ettevõtetes ja töökohtadel,” sõnas ametiühingujuht.

BusinessEurope’i peadirektor Markus J. Beyrer ütles, et leping sillutab teed Euroopa majanduste konsensuslikule digitaalsele üleminekule ja meie ettevõtete vastupidavuse suurendamisele.

“Selle lepingu asjakohasus saab selgeks ajal, mil paljud töötajad peavad kaugtööks kasutama digitaaltehnoloogiaid. Investeerimine digitaalsetesse oskustesse on Euroopa tuleviku jaoks just praegu eriti oluline. Nüüd on selle kokkuleppe riiklikul tasandil rakendamine riiklike sotsiaalpartnerite ülesanne,” ütles Beyrer.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi