Kolmapäeval Tartus oma üldkogu pidanud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatus nõuab viivitamatult kokkusaamist peaminister Jüri Ratasega, et taastada dialoog turismiettevõtjate erialaliitudega, hoidmaks ära olulise ekspordisektori kokkuvarisemist.

EHRL-i juhatuse hinnangul ei ole valitsus endale teadvustanud olukorra tõsidust. “Jääb üha enam mulje, et meid on teadlikult kuu aega lollitatud, antud küll julgustavaid, küll rahustavad signaale. Ja otse valetatud, kui pidada silmas niinimetatud vautšerite süsteemi,” teatas liit.

Juhatus rõhutas, et ohus on kümned tuhanded töökohad. “Kriisi turismitööstuses on tekitanud valitsuste kehtestatud regulatsioonid ja valitsuste ülesanne on leida enda poolt tekitatud probleemile ka lahendused. Erinevate riikide valitsuse pakuvad erinevaid lahendusi, Eesti puhul kõlab ükskõikne vaikus,” märkis liidu juhatus.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitas teisipäeval ERR-ile, et turismisektori toetamiseks välja käidud vautšerite idee on päevakorrast maas ja meedet ei sünni.

Rahandusminister Martin Helme käis kuu aega tagasi välja idee, et kiratseva turismisektori toetamiseks võiks Eestis käibele võtta vautšerid, millega inimesed saaksid Eesti toitlustus- ja majutusasutustes tasuda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi