Tartu Ülikooli kliinikumi nõukogu otsustas jätkata koostööd juhatuse esimehe Priit Eelmäega ning asus seisukohale, et juhtimiskriis on lahendatav.

Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaasi sõnul peab nõukogu kahetsusväärseks tekkinud juhtimiskriisi ning on veendunud, et seda saab lahendada koostöös kõigi osalistega, edastas kliinikum.

Ka otsustas nõukogu, et uus karjäärimudel ning struktuurireform rakendatakse kliinikumis 31. detsembriks.

Juhtimisalaste muudatustega minnakse edasi ja kõigi kliinikumi allüksuste juhtide tähtajatud juhtimisülesanded muudetakse tähtajalisteks lõpukuupäevaga käesoleva aasta 31. detsember. Kliinikumi uuendatud organisatsiooni struktuur ja rakenduskava esitatakse nõukogule hiljemalt 1. septembriks.

Ülaltoodud ülesannete täitmiseks ja kliinikumi tööpere kaasamiseks esitab juhatuse esimees nõukogule 31. jaanuaril töörühma koosseisu, tegevuskava ja eelarve. Sellest lähtuvalt tühistab juhatus teatise, mis edastati kliinikute juhtidele 8. jaanuaril.

„Arvestades ühisosa eesmärkides ja juhatuse esimehe valmisolekut kaasavamaks juhtimiseks ning avatud diskussiooniks, leiame, et juhtimiskriis on koostöös lahendatav,“ sõnas Klaas.

„Mul on väga kahju, et pinged sellisesse punkti jõudsid ja palun selle pärast vabandust,“ ütles Eelmäe. Ta kinnitab, et on valmis igakülgseks koostööks kõikide kliinikute ja meditsiiniliste teenistuste juhtidega ning teiste kliinikumi töötajatega. „Töörahu taastamine on esmatähtis,“ ütles Eelmäe.

Juhatus tutvustas nõukogule ettepanekuid järgmisteks sammudeks. Esimeste sammudena on esmatähtis kõigi osaliste, keda muudatus otseselt puudutab, ära kuulamist ja süvitsi kaasamist. „Eestis unikaalsele ülikoolihaiglale on kõige olulisem koostööpartner Tartu ülikool,“ ütles Eelmäe.

Kliinikumi ravijuht Andres Kotsar ütles, et viimastel päevadel saadud tagasiside kinnitab, et muudatused aitavad säilitada kliinikumi atraktiivse tööandja staatuse järelkasvu silmis ka edaspidi. „Tähelepanuta ei saa jätta üldist tervishoiumaastiku fooni, mis ootab muutusi kliinikumis,“ lisas ta.

„Muudatused on pikaajaline protsess ja nii mina kui minu meeskond on saanud väärtusliku õppetunni. Muutuste vajalikkuse kinnituseks on sajad inimesed väljendanud oma arvamust. Mõistan täiel määral inimeste raskeid tundeid ja juhatus on avatud edasiste sammude paindlikul ja kaasaval planeerimisel. Juhina võtan tagasisidet minu juhtimisstiilile väga tõsiselt ning keskendun inimestevaheliste suhete parandamisele ja üksteisemõistmise taastamisele,“ ütles Eelmäe.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi