Nordecon AS ja AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid 40,5 miljoni eurose mahuga lepingu Kalaranna Kvartali kahe esimese etapi projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Kalaranna tn 8 asuvale kinnistule Tallinnas kerkib kaheksa hoonet 240 korteri, äripindade ning maa-aluse parklaga, teatas Nordecon börsile.

Lepingu mahuks on 40,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Projekteerimis- ja ehitustöödega on planeeritud alustada esimesel võimalusel ning projekti valmimistähtaeg on kavandatud 2021. aasta lõpuks.

Projekti finantseerib LHV Pank.

“Kalaranna Kvartal on tänu oma asukohale vanalinna külje all, rikkale ajaloole ja mere vahetule lähedusele kahtlemata üks unikaalsemaid piirkondi Tallinnas. Tegemist on tõeliselt kaua küpsenud ning detailideni läbimõeldud elukeskkonnaga, mis on ühtviisi mugav ja võluv nii elanikele kui külastajatele,” ütles AS-i Pro Kapital Grupp tegevjuht Paolo Michelozzi pressiteate vahendusel.

Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik ühes Kadarik Tüür Arhitektid arhitektide meeskonnaga.

Kalaranna Kvartali ligi 39 000 ruutmeetri suurune ala ehitatakse kolmes etapis. Kokku ehitatakse kaksteist hoonet, mille brutopind on kokku ligi 38 300 ruutmeetrit. Rajatavad hooned külgnevad Linnahalli ja Kalaranna pargiga ning on planeeritud nelja- ja viiekorruselistena.

Vastavalt detailplaneeringule on kinnistule kavandatud ühekorruseline 20 000 ruutmeetri suurune maa-alune parkla ligi 450 parkimiskohaga.

Kahe esimese ehitusetapi lõpuks arendatakse välja orienteeruvalt 31 500 ruutmeetri suurune maa-ala kaheksa hoonet brutopinnaga ligi 25 600 ruutmeetrit ning 2/3 maa-alusest parklast ligi 370 parkimiskohaga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi