Omniva teatel on viimastel päevadel Eestisse saabuma hakanud suuremal hulgal pandeemia kõrgajal rahvusvahelises pakivoos kuhjunud saadetisi.

Rahvusvaheliste pakkide mahud on võrreldes juunikuuga kasvanud ligikaudu 60 protsenti, aprilli ja maikuuga võrreldes on saadetiste hulk mitmekordistunud.

Omniva rahvusvaheliste teenuste juhi Marita Mägi sõnul jõuavad Eestisse jõudnud saadetised klientideni ilma suurema viivituseta. “Suuremate koguste tõttu võib tavapärase paari päeva asemel kuluda eestisiseseks töötluseks ning kohaletoimetamiseks maksimaalselt kuni nädal,” täpsustas Mägi.

Mägi sõnul ei saa välistada, et mõned Eestisse jõudvad saadetised on oma kahekuuse maksimaalse tarnetähtaja juba ületanud ning võib-olla juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud.

“Kuna Hiina pakkide tarneajad on pandeemiajärgselt taastumas, siis võib praegu saabuvate saadetiste seas olla nii juunis tellitud kaupa kui ka märtsikuus soetatud kuid tarneahelas pikalt ootel olnud kaupu,” ütles Mägi.

Ta lisas, et olenemata sellest, kas kaup on saajale juba hüvitatud või ei, toimetab Omniva neile jõudnud saadetised siiski tellijateni nii kiiresti kui võimalik.

Nende saadetiste osas, mis veel Eestisse jõudnud pole, ei oska Omniva infot jagada. “Kõige targem on kliendil varuda kannatust ning oma saadetise infot jälgida Omniva kodulehe saadetise otsingus. Kahjuks ei ole ka meie klienditeenindusel alles teel olevate saadetiste kohta täpsemat infot jagada,” selgitas Mägi. 

Küll aga tasub Mägi sõnul tähele panna seda, et näiteks AliExpressi jälgimisinfo võib jagada eksitavat teavet. “Hiina kaubad saabuvad Eestisse sageli läbi mitme transiitriigi. Aliexpressi jälgimisinfos kuvatakse saadetis eestisse jõudnuks juba siis, kui see tegelikult alles transiitriigis maandus. Paki Eestisse jõudmiseks võib sealt kuluda veel kuni paar nädalat,” tõi Mägi välja. 

Mägi sõnul liiguvad Hiinast tellitud kaubad suures osas juba lennutranspordiga, kuid osaliselt endiselt raudteetranspordiga. Uued tellitud pakid saabuvad praegu Hiinast võrreldes paari kuu taguse ajaga oluliselt kiiremini.

Hiina saadetiste tarneaeg varieerub üldjuhul pooleteist nädalast kuni kahe kuuni, kuid koroonapandeemia kõrgajal venisid tarneajad oluliselt pikemaks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi