Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Urmas Kruuse hinnangul solvab riigikogu esimehe Henn Põlluaasa arvamusavaldus maasikakorje-teemal töökaid inimesi.

“Selle üle, et EKRE solvab valimatult Eesti inimesi, ei tasu vist üllatada, aga põllumeeste mõnitamisega on minu jaoks mindud üle piiri. Esiteks solvab töökaid inimesi Henn Põlluaas, kes ameti poolest on riigi teine mees ja peaks meid kõiki esindama. Selle asemel teatab riigikogu juht põllumeestele, kellel on tõsine mure käes, et kui neile EKRE poliitika ei sobi, siis on aeg oma pood kinni panna,” märkis reformierakondlane Kruuse.

Kruuse sõnul on EKRE selle probleemi, mille tõttu maamehi nüüd rünnatakse, ise loonud. “Kui teised Euroopa riigid mõtlevad selle peale, kuidas saaks hooajatöölisi turvaliselt juurde tuua, et saak põllule ei jääks, siis Eesti käitub risti vastupidi. Teistmoodi mõtlevad inimesed saavad poliitikutelt boonusena veel sõimata ka. Paistab, et täitumas on Helmede unistus suletud ja autokraatlikust Eesti riigist, kus nemad saavad kamandada töötud maasikaid korjama ja koolilapsed kartulit võtma,” selgitas Kruuse.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas tegi reedel sotsiaalmeedias postituse, milles avaldas pahameelt Eesti maasikakasvatajate peale, kes soovivad eestlaste asemel odavamalt tööle võtta võõrtööjõudu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi