Pakistani lõunaosas Karachi suurlinnas kukkus reedel alla reisilennuk 98 inimesega pardal, teatasid riigi lennundusvõimud. 

Lennufirma Pakistan International Airlines (PIA) lennuk valmistus maanduma, kuid kukkus elurajooni, põhjustades plahvatuse, mis paiskas õhku hiiglasliku suitsupilve.

PIA pressiesindaja Abdullah Hafeez ütles, et lennuki Airbus A320 pardal oli 91 reisijad ja seitse meeskonnaliiget. Lennuk kaotas juhtimiskeskusega ühenduse pisut pärast 14.30.

Siseminister Ijaz Ahmad Shah ütles, et lennukil tekkis tehniline rike, piloot olevat öelnud, et lennuk on mootori kaotanud, ja andis hädakutsungi.

Lennuk oli teel Lahore’ist Karachi.

Karachi linnapea Wasim Akhtar ütles, et kõik lennuki pardal olnud 98 inimest said surma, kuid kaks lennundusametnikku teatasid hiljem, et vähemalt kaks inimest pääses katastroofist eluga. Ametnikud rääkisid anonüümsuse tingimusel, kuna neil ei olnud volitusi meediaga suhtlemiseks.

Kohalikud telekanalid ütlesid, et eluga pääses kolm kõige esimeses reas istunud reisijat, nende seas ühe Pandžabi panga juht Zafar Masood.

AFP reporter nägi, kuidas söestnud laipu kiirabiautodesse kanti.

Jinnah’ meditsiinikolledži direktor Seemin Jamali ütles, et neile toodi kaheksa surnut ja 15 vigastatut.

“Nad kõik on maa pealt, ühtki lennureisijat ei ole siia toodud,” sõnas ta.

Õnnetus toimus kõigest paar päeva pärast seda, kui Pakistan lubas reisilendudel jätkuda. 

Pakistan taastas koroonaviiruse piirangute tõttu peatatud reisilennuliikluse alles mõne päeva eest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi