Eesti Panga (EP) statistika järgi jätsid välisturistid teises kvartalis Eestisse 36 miljonit eurot ehk 400 miljonit eurot vähem kui aasta eest, tegu on 91-protsendise langusega. 

Teises kvartalis väisas Eestit 120 000 välisturisti ehk 94 protsenti vähem kui mullu samal ajal. Iga teine turist tuli Soomest, kuid neid oli mullusega võrreldes ainult kümnendik. 30 protsenti turistidest tulid Lätist ja nende arv vähenes 82 protsenti, selgub EP kodulehel avaldatud andmetest. 

Ühepäevakülastuste arv kahanes 96 protsenti ja moodustas külastuste üldarvust kolmandiku. Mitmepäevakülastusi tehti 93 protsenti vähem kui aasta eest, kuid nende keskmine kestus kasvas nelja ööni.

Eesti elanikud kulutasid välismaal 30 miljonit eurot ehk 300 miljonit eurot vähem kui aasta tagasi. Eesti elanikud külastasid välisriike ligi 115 000 korral, mida oli 88 protsenti vähem kui eelmise aasta teises kvartalis.

Kõige rohkem külastati Lätit ja Soomet; nende riikide külastused kahanesid vastavalt 60 ja 80 protsenti. Veerand külastustest olid ühepäevased ja nende hulk vähenes 82 protsenti. Mitmepäevareise tehti 90 protsenti vähem ja üks külastus kestis keskmiselt 3 ööd.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi