Eesti sõjaväepolitsei pani sel nädalal proovile koerajuhid ja narkokoerad erinevate narkoainete leidmisel.

Treeningnädala eestvedaja sõjaväepolitseinik veebel Martin Siht ütles, et koerajuhid harjutasid koos oma neljajalgsete paarilistega narkoainete otsimist erinevatest keskkondadest.

“Nii kinnistest ruumidest, sõidukitest kui ka pagasist. Esmakordselt kasutame ka koerte koolitamisel õppevahendina sünteetilisi kannabinoide, mis on kasutuses peamiselt puru kujul ning mida kipuvad noored üldjuhul suitsetama isevalmistatud sigarettidena,” ütles Siht.

Treeningnädalal osalevad Läti politsei ja piirivalve, Leedu sõjaväepolitsei, Eesti sõjaväepolitsei ja eriüksuse K-komando ning Tallinna vangla koerajuhid. Kokku osaleb treeningul 10 koerajuhti.

Sõjaväepolitsei poolt korraldatavale treeningnädalale on oodatud töötavad koerajuhid koos teenistuskoertega. Ülesanded, mida koerajuhid endi neljajalgsete paarilistega lahendama peavad on keerulised, mitmekülgsed ning ei ole mõeldud baaskoolitusega teenistuskoertele. 

Rahvusvahelised koolitused ja treeningud on olulised erinevate jõustruktuuride koostöö tõhusamaks muutmiseks ja omavahel kogemuste jagamiseks ning need on suurel määral toeks ka iga individuaalse koerajuhi töö efektiivsemaks muutmiseks.

Lisaks toetab rahvusvaheline treeningkeskkond ka missioonidel paremini hakkamasaamist kuna treeningud toimuvad tavapärasest keskkonnast eemal ning pakuvad väljakutset nii koerajuhile endale kui tema neljajalgsele paarilisele.

Sõjaväepolitsei on kaitseväe struktuuriüksus, mille põhiülesanneteks on korra ja distsipliini järelevalve, kriminaal- ja distsiplinaarsüütegude menetlemine ja seaduses määratud isikute kaitse nii Eestis kui välismaal. Lisaks teeb sõjaväepolitsei liiklusjärelevalvet kaitseväe sõidukite üle, eskordib ja julgestab kaitseväe ja liitlaste kolonnide liikumist ning tagab kõrgendatud ohu korral kaitseväe kriitilise tähtsusega ressursi kaitset.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi