Sajad kapitalismivastased ja keskkonnaaktivistid avaldasid pühapäeval erinevates Prantsusmaa linnades meelt internetimüügihiiu Amazon vastu, kes soovib oma laopindu laiendada.

Amazon kavatseb väikeses Fournèsi linnakeses ajaloolise Gard’i silla lähedal avada 38 000 ruutmeetri suuruse laohoone.

Sinna kogunes 800–1000 meeleavaldajat, kes asusid loosungite all “Peatage Amazon” ja “Ei siin ega kusagil mujal” põõsaid istutama. 

Protestijad moodustasid ala suuruse näitlikustamiseks inimketi ja lennutasid 18 meetri kõrgusele värvilisi õhupalle, et näidata viiekorruselise lao kavandatud kõrgust. 

Raphaël Pradeau kodanikuühendusest ATTAC ütles, et Fournès ja ümberkaudsed elanikud on Amazoni laohoone vastu juba kaks aastat võidelnud.

“Alguses olid nad kõigi vastu natuke üksi, kuid tänu õiguskaitsele on neil õnnestunud projekt peatada,” ütles ta. “Me tahame näidata, et need pole väikesed üksikud võitlused, vaid me mobiliseerime sadu inimesi, kes on valmis uuesti ja uuesti välja tulema, et see töö seisma panna.”

38-aastane Sarah Latour oli väljas koos kahe väikese pojaga. Ta ütles, et kunagi kasvatati sel alal viinamarju ja põõsaste istutamine on elu sümbol, mis vastandub Amazoni tegevusele. 

Amazoni vastased protestiavaldused toimusid ka Nantes’is, Ensisheimis ja Augny’s.

“Me mõistame Amazoni hukka selle eest, et nad hävitavad rohkem töökohti, kui nad loovad,” ütles Nantes’i eeslinnas Carquefous Amazoni hoone ees protestinud paarisaja meeleavaldaja nimel Sophie Jallier. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi