Ehkki kaheksa kuu jooksul on Eesti automüük kukkunud tervelt kolmandiku võrra, paistab eriliselt silma üks klass, nimelt sportautod, mille müük ületab eelmise aasta tulemusi.

“Automüügi turg on praegu nagu Ameerika mäed,” ütles AMTEL-i juht Arno Sillat, kellele torkas muidu niru pildi juures siiski silma üks positiivne üllatus. “Sportautode müük püsis jätkuvalt väga kõrgel. Kui eelmise aasta augusti seisuga oli müüdud 82 sportautot, siis tänavu 86, kusjuures pooled autod müüdi just suvekuudel. Absoluutnumbrid on küll väikesed, kuid asi seegi.”

“Riik oli kinni, väga paljud töötasid kodunt, reisimist oli vähe, samas inimeste hoiused on suhteliselt suured,” loetles Sillat erinevaid põhjusi. “Küllap paljud nautisid varem tehtud töö vilju. Võib olla olid nad mitu aastat sportauto ostmist edasi lükanud, aga viimaks leidsid õige momendi.”

Enim müüdud sportautode hulgas olid kahe uksega Porsched, hästi läksid kaubaks ka neljanda ja kuuenda seeria BMW-d, samuti Audi A5-d. Eksootilisematest markidest müüdi ka üks McLaren.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi