Paavst Franciscus kutsus pühapäeval poliitilisi liidreid kuulama protestijaid ja tähele panema üleskutseid poliitilisteks ja sotsiaalseteks muutusteks. 

Franciscus ei maininud keskpäevapalvusel otsesõnu ühtegi riiki, aga ta sõnadele annab tähenduse asjaolu, et Vatikani välisminister peapiiskop Paul Gallagher sõitis Valgevenesse.

Kutsudes protestijaid üles rahumeelsusele, märkis paavst, et valitsusesindajad peaksid kodanike häält kuulama ja tulema nende taotlustele vastu viisil, mis tagab inimõiguste ja kodanikuvabaduste täieliku järgimise.  

Vatikan on hoidunud Venemaa või Valgevene avalikust kritiseerimisest, pidades silmas suhete parandamist mõjuka Vene Õigeusu Kirikuga. 

Reedel Gallagheri visiidist teada andes rõhutas Vatikan selle usulist iseloomu. Öeldi, et Gallagher läheb Valgevenesse eesmärgiga näidata tähelepanu ja lähedust nii katoliku kiriku kui ka kogu maa suhtes.

Vatikani meediateenistus teatas, et ilmselt ei õnnestu Gallagheril kohtuda Valgevene katoliku kiriku pea, Minski ja Magiljovi metropoliidi Tadeusz Kondrusiewicziga. Valgevene võimud pole lubanud Kondrusiewiczil pärast Poola külastamist augustis enam riiki naasta. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi