Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt allkirjastas määruse, mis kinnitas ettevõtluse kriisipaketi tingimused ja sihtrühmad; kriisipaketi maht on 44 miljonit eurot, millest 25 miljonit eurot suunab riik turismile ja 19 miljonit eurot jaekaubandusele.

Sutt selgitas, et toetuste eesmärk on toetada neid, kelle äritegevust on valitsuse piirangud kõige rohkem mõjutanud märtsis ja aprillis. “Märtsi alguses olime olukorras, kus viiruse leviku takistamiseks pidime võtma kasutusele laiemad piirangud ning selle kompenseerimiseks lõime 44 miljoni euro suuruse abipaketi,” ütles Sutt pressiteates.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teatel lisandub paketile veel 102 miljoni euro suurune töötukassa palgatoetus.

Ettevõtluse toetuspakett on suunatud majutus-, toitlustus- ja reisiettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele, sõitjate maismaa juhuvedu teostavatele ettevõtjatele ning jaekaubanduse ettevõtjatele. Toetuseid saavad taotleda kõik juriidilised isikud ja füüsilisest isikust ettevõtjad.

“Uue kriisipaketi toetuste disainimisel püüdsime arvestada võimalikult paljude osapooltega, et ei tekiks ebavõrdset kohtlemist sektorite ega erinevate suurusega ettevõtete vahel. Sellest tulenevalt langetasime tööjõumaksude 14 kuu maksmise nõuet miinimumpalgani, et suurendada toetuste kättesaadavust just väikeettevõtjatele,” märkis Sutt.  

Olenevalt sihtrühmast on toetuse suurus 60, 70 või 90 protsenti ettevõtte märtsi- ja aprillikuu tegevuskuludest, mis on kohandatud ettevõtte käibelangusega.

Ettevõtjatele on toetuse saamise tingimuseks käibekadu vähemalt 30 protsenti 2021. aasta märtsis võrreldes perioodiga 2019. aasta jaanuarist kuni detsembrini. Turismiteenuse pakkujale on toetuse tingimuseks, et perioodil 2020. aasta jaanuarist kuni 2021. aasta veebruarini oleks tasutud tööjõumaksud kuni 3000 eurot.

Praeguseks on riik COVID-19 kriisis toetanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu 4134 ettevõtet kogusummas 33,8 miljonit eurot. Lisaks on EAS-is praegu väljamaksmisel kriisitoetusi summas 9,7 miljonit eurot hinnanguliselt 400 ettevõtjale.

EAS hakkab toetuse taotlusi vastu võtma maikuu teises pooles pärast Euroopa Komisjoni riigiabiloa saamist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi