Auto- ja tehnoloogiafirma Tesla turuväärtus kasvas kolmapäeval esmakordselt 100 miljardi dollarini ja sellega jõustus väljamaksekava, mis võib tuua firma asutajale ja tegevjuhile Elon Muskile sisse miljardeid.

Tesla aktsia hind kasvas kauplemispäeva algul 4,8 protsenti.

2018. aastast pärit ja Tesla juhatuse heaks kiidetud kompensatsiooniplaanijärgi peab firma maksma Muskile tasu firma aktsiates, kuid väljamaksed on seotud kümmet aastat katva plaani 12 teetähisega.

Iga teetähise saavutamisel saab Musk umbes ühe protsendi firma aktsiatest.

Esimene teetähis näeb ette, et firma väärtus peab olema kuus kuud üle 100 miljardi dollari. Teetähise teostumisel saab Musk 346 miljoni väärtuses aktsiaid.

Kui Tesla väärtus kasvab 650 miljardi dollarini, siis kasvab Muski aktsiapakk rööpselt umbes 50 miljardi kanti.

Tesla müüs 2019. aastal umbes 367 000 sõidukit, mida oli aasta varasemaga võrreldes 50 protsenti rohkem.

Tesla model 3 / Allikas: Shutterstock.com

See on murdosa 10 miljonist autost, mille müüsid samal ajal autofirmad Toyota ja Volkswagen, kuid investorid panevad raha Teslasse, sest ootavad, et nende soositud firma muudab kogu autotööstust.

Tesla alustas autode tootmist Hiinas ja teatas plaanist rajada Saksamaale uus tehas, mis võib alustada tootmist 2021. aastaks.

Kasvu lükkab tagant ka elektriauto Tesla Model 3, mis on poole odavam firma varasematest, umbes 70 000 dollarit maksnud mudelitest.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi