Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks infoühiskonna teenuse seaduse muudatused, millega muu hulgas määratakse tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet teostama järelevalvet veebipõhiste vahendusteenuste pakkujate ja otsingumootorite üle.

Lisaks täpsustab eelnõu sunniraha ja trahvimäärasid ettekirjutiste ja kohustuste täitmata jätmise eest. Samuti näeb eelnõu ette käibemaksukohustuslase numbri avaldamise kohustus nendele infoühiskonna teenuse osutajatele, kelle tegevuselt nõutakse käibemaksu, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Euroopa Liidus (EL) on eesmärk tagada õiglane ja usaldusväärne ning ühtsetel alustel toimiv veebipõhine ettevõtluskeskkond kogu EL-i siseturul. Infoühiskonna teenused pakuvad uusi võimalusi, kuid platvormimajandus toob kaasa ka probleeme, mis tuleb õiguskindluse tagamiseks lahendada.

Seaduse muudatustega tagatakse EL-i platvormide määruse ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu e-kaubanduse direktiivi nõuetekohane ja mõjus täitmine Eestis.

Veebipõhiste vahendusteenuste hulka kuuluvad sellised infoühiskonna teenused, mis võimaldavad ärikasutajatel pakkuda tarbijatele kaupu ja teenuseid ja hõlbustada otsetehingute algatamist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi