Volkswagen Grupi tarkvarafirma Car.Software Organisation asutas Eestis tütarettevõtte Car.Software Estonia AS.

Volkswagen Grupi autotarkvaraettevõte vastutab kogu grupi ulatuses sõidukitarkvara, digitaalsete ökosüsteemide ning esinduste jaoks mõeldud kliendikesksete funktsioonide arendamise eest, teatas ettevõte.

Tallinnas asuv tütarettevõte haldab Car.Software Organisationi tooteportfelli ja intellektuaalomandit ning tagab kõikide protsesside juriidilise toe. Hiljem on Car.Software Estonia AS-il plaan laiendada ka tarkvaraga seotud hanketegevusi.

“Eesti on üks maailma kõige arenenumaid digiühiskondi. Sama kehtib ka digitaalsete toodete õigusraamistiku kohta. Siit leiame spetsialiste, kellel on pikaajalised kogemused tarkvara turvalisuse tagamisel ning kes võiksid oluliselt aidata kaasa Car.Software Organisationi edule,” ütles Car.Software Estonia AS-i tegevjuht Nicolas Derbin.

Tallinnas olev haru – ühes teiste Euroopa ja USA tütarettevõtetega – panustab tarkvara loomisega kogu grupi sõidukitele ja turgudele. Tarkvara koosneb kõikide grupi sõidukite jaoks loodud operatsioonisüsteemist VW.OS ja ühendusest Volkswageni Automotive Cloud pilveteenusega, standardiseeritud teabe- ja meelelahutussüsteemist, kõikidest sõiduki abisüsteemidest autonoomse sõidurežiimini välja, tarkvarafunktsioonidest, mis on vajalikud jõuülekande, veermiku ja laadimistehnoloogia ning digitaalsete ökosüsteemide ühendamiseks.

Lisaks uuele tarkvaraüksusele plaanib Volkswagen Grupp oma tegevust Eestis veelgi laiendada, keskendudes andmeanalüütikale.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi