Tallinna–Narva maanteel sattusid pühapäeval kokkupõrkesse sõiduauto ja mikrobuss, mille tagajärjel hukkus sõiduautot juhtinud 71-aastane naine.

Pärast kella 14 sai häirekeskus automaatse hädaabikõne sõiduautost Ford, et masin sattus avariisse. Peagi laekus veel mitu kõne pealtnägijatelt, kes kirjeldasid, et Viru-Nigula vallas Tallinna–Narva maanteel sattusid avariisse kaks sõidukit.

„Automaatsüsteemi poolt tehtud väljakutse järel ühendus kõne autosalongi. Nii sai päästekorraldaja juhiga suheldes kohe lisainfo, et Ford oli sattunud kokkupõrkesse sõiduautoga Fiat. Et kahes sõidukis oli kokku üksjagu inimesi ning nende seas ka lapsed, teati sündmuskohale kohe välja saata ka mitu politseipatrulli, kiirabibrigaadi ja päästemeeskonda,“ kirjeldas Rakvere välijuht Tanel Liiv.

Mikrobussis oli kuus inimest, neist neli lapsed. Nemad tõsisemalt viga ei saanud, kuid viidi igaks juhuks täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse. Fiatis oli vaid juht, 71-aastane naine, kes sai avariis sedavõrd raskelt viga, et meedikutel ei õnnestunud enam tema elu päästa.

„Esiti teame, et sõiduautot Fiat juhtinud naine kaldus seni teadmata põhjusel vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastu tulnud mikrobussiga. Millised asjaolud nii traagilise tagajärjeni võisid viia, sellele peab vastuse andma uurimine,“ märkis politsei välijuht.

Uus aasta on liikluses alanud traagiliselt tuues loetud päevadega kaasa kaks surmaga lõppenud rasket avariid.

„Politsei palub, et igaüks oleks liikluses toimuva suhtes tähelepanelik ning keskenduks rooli taga olles üksnes sõiduki juhtimisele. Ka ei tohiks ilma- ja teeolusid alahinnata. Hoidke pilk teel, käed roolil ning tõstke jalg gaasipedaalilt ning sõitke pigem aeglasemalt, et ohutult ja tervelt soovitud sihtpunkti jõuda,“ soovitas välijuht.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi