Turvafirma ja päästjate kiire reageerimine aitas Põlvas päästa suitsu täis korteris magava mehe, kes suitsu- ja vinguanduri valjust häiresignaalist välja ei teinud.

Õnneks kasutas mees sellist andurit, mis edastas häiresignaali ka turvaettevõtte juhtimiskeskusesse.

Reede õhtul kell 20.54 sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus tulekahju häireteate Nublu suitsu- ja vinguandurilt, mis asus Põlvas asuvas korteris. Kuna korterielanikuga ühendust saada ei õnnestunud saadeti olukorda kontrollima G4S-i patrull.

Kümne minutiga sündmuskohale jõudnud turvatöötaja tundis maja koridoris kärsahaisu, kuid tema uksekoputusele keegi ei reageerinud. Aknast paistis toas põlev valgustus, mistõttu kahtlustas turvatöötaja, et keegi võib korteris olla ja kutsus appi päästjad.

Kohale tulnud päästjad murdsid ukse lahti. Korter oli paksu suitsu täis. Päästjad leidsidki ruumidest mehe, kes magas nii sügavat und, et ei reageerinud anduri valjule häiresignaalile, telefonihelinale, uksele koputamisele ega ukse lahtimurdmisele.

Mees oli pärast õhtusööki asetanud sööginõud sisselülitatud elektripliidile ja ise magama jäänud. Pliidil puhkes põleng ning sellest eraldunud suits käivitas suitsu- ja vinguanduri Nublu, mis edastas häiresignaali ka G4S-i juhtimiskeskusesse.

Kiirabi tarvis ei läinud ja olukord lahendati ruumide tuulutamisega.

Eelmisel aastal tuli ette seitse juhtumit, kus kodus viibinud inimene ei reageerinud suitsu- ja vinguanduri valjule häiresignaalile, sest magas kas alkoholi või unerohtude mõju all olles sügavat und või ei olnud võimeline olukorrale adekvaatselt reageerima tervisliku seisundi või kõrge vanuse tõttu.

Õnneks kasutati andurit, mis edastas häiresignaali ka G4S-i juhtimiskeskusesse, kust omakorda saadeti appi turvatöötaja, kes inimese eluohtlikust olukorrast päästis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi