Politsei pidas Harjumaal kinni 46-aastast meest tulistanud naise, haavata saanud mees on üliraskes seisus haiglas.

Esmaspäeva õhtul sai politsei teate tulistamisest Kuusalu vallas eramajas, edastas Põhja prefektuur. Kiirabi leidis majast üliraskes seisundis kuulihaavaga 46-aastase mehe, kes viidi haiglasse. Samas majas viibinud alkoholijoobes 44-aastane naine peeti politseinike poolt kahtlustatavana kinni.

Teisipäeval tegid kriminaalpolitseinikud juhtunuga seoses erinevaid menetlustoiminguid ning leidsid samast majast laskemoona ja tulirelvi.

Menetlust juhtiva vanemprokurör Katrin Paesoo sõnul esitati kinnipeetud varem kriminaalkorras karistamata naisele kahtlustus tapmise katses.

“Käimas on esmased menetlustoimingud, et koguda piisavalt infot, et otsustada, kas on alust taotleda naise vahistamist. Hetkel on teada, et nii naine kui mees omavad relvaluba ja seaduslikke relvi. Küll aga on selgitamisel, millisest relvast tulistati ning kas majas oli ka ebaseaduslikke tulirelvi või laskemoona. Uurimise eesmärk on teha selgeks kõik asjaolud, mis sedavõrd raske teoni viisid,” sõnas Paesoo.

Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares sõnas, et juhtum on väga kurb kooslus alkoholist ja lahtiselt hoitud laetud tulirelvast ja laskemoonast.  

Juhtunu kohta on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmise katset käsitlevate paragrahvide alusel. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi