Itaalia välisminister Luigi di Maio ärgitab sakslasi heitma kõrvale hirmud koroonaviiruse ees ja veetma oma suvepuhkuse Itaalias.

Itaalia plaanib avaneda Euroopa turistidele uuesti juuni algusest ja tühistada etapiviisilise kriisist väljumise raames 14-päevase kohustusliku karantiini.

“Tulge ja külastage meie randu, meie merd, meie mägikülasid, nautige meie kööki. Me oleme valmis tervitama teid naeratusega,” lausus Di Maio Saksa  juhtivale päevalehele antud usutluses, mis peaks ilmuma kolmapäeval.

Valitsus jõustas majanduslikult valusad meetmed märtsi algul, et seista vastu pandeemiale, mis on seni nõudnud riigis 32 000 inimese elu.

Karantiin tegi lõpu puhkuseveetmisele Itaalias, mis on äärmiselt sõltuv oma turismitööstusest.

Di Maio sõnul on Itaalia valmis vastu võtma turiste Euroopast, tagades neile vajaliku ohutuse. Ta viitas sealjuures märkimisväärsele koroonajuhtude langusele.

“Juuni keskpaigast kuni septembrini on võimalik reisida Itaaliasse igasuguste probleemideta,” lausus ta, lisades. et majutusasutustes on paigas selged tervise tagamiseks,

Saksamaal kehtib kuni juuni keskpaigani endiselt hoiatus välisreiside suhtes, seda hoolimata leevendustest Euroopa partneritega.

Kuid välisminister Heiko Maas vihjas, et Saksamaa on valmis leevendama Euroopat puudutavaid reisipiiranguid varem kui teiste riikide suhtes.

Ajal, mil turismisektor on vankumas, kutsus Europa Komisjon möödunud nädalal EL-i riike järk-järgult ühenduse sisepiire avama ja kohtlema iga liikmesriiki võrdsete kriteeriumide alusel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi