Politsei alustas väärteomenetlust, et uurida tsiklimeeste sõitmist Harjumaal Kalevi-Liiva memoriaali juures, vahendas BNS.

Ida-Harju politseijaoskonna piirkonnapolitseiniku Karmo Kaasiku sõnul sai politsei teate, et 16. novembril sõitsid mootorratturid Jõelähtme vallas Kalevi-Liiva memoriaali ja Ubari looduskaitseala juures.

“Juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks oleme alustanud väärteomenetlust. Tegemist ei ole esimese korraga, kui mootorratturid Kalevi-Liiva piirkonnas hoolimatult selleks mitte ettenähtud kohas ringi sõidavad. Kuna ratturid on vabanduseks toonud oma teadmatuse ja selle, et kaassõitjad soovitavad just selles piirkonnas sõitmas käia, tuleb tõsta motokogukonna teadlikkust,” rääkis Kaasik. 

Tema sõnul ei ole omaniku loata territooriumil ringisõitmine lubatud, samuti ei ole sõitmiseks sobiv koht looduskaitseala. “Oma hobiga tuleks tegeleda selleks ettenähtud kohas, kahjustamata ümbritsevat keskkonda ja rikkumata seadust,” lisas politseinik. 

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Ida-Harjumaa metsakonna metsaülem Andrus Kevvai märkis, et RMK on teadlik, et Kalevi-Liiva piirkonda kasutavad mõned inimesed seal mootorratastega sõitmiseks. “Inimesele, kes ei tea selle paiga ajalugu ega austa sealset rahupaika, ongi väga keeruline selgitada, miks seal sõita ei tohi. Nii RMK kui ka kohalikud inimesed on saatnud teateid keskkonnainspektsioonile sellise käitumise eest karistamiseks, paraku on tulemused jäänud kehvapoolseks. Head lahendust selle probleemi lahenduseks ei ole,” rääkis Kevvai Harju Elule. 

Ta tõdes, et metsa lukku panna ei saa, keelavaid silte iga puu kõrvale samuti mitte ja paraku ei saa seal keegi olla pidevalt valves, et mootorrattaga sõitjaid korrale kutsuda. “Saame rõhuda ikka vaid inimeste teadlikkuse tõstmisele ja sealse hauarahu väärika hoidmise vajadusele, kasutades selleks ka ajakirjanduse abi. Kena oleks kui saaks ajalehes seda teemat käsitledes välja hõigata ka palve, et igasugune mootorsõidukitega liikumine väljaspool avalikult kasutatavaid teid on vaja maaomanikuga, sealhulgas riigimaa osas maaomaniku volitatud esindajaga kooskõlastada,” rõhutas Kevvai. 

“Lisan siinjuures, 2017. aasta suvel toimus Jõelähtme vallas koosolek, kus lepiti kokku, et RMK paigaldab Kalevi-Liiva memoriaali ja ühishaua lähistele liiklust reguleerivad märgid juhtimaks tähelepanu, et metsaradadel sõitmine on keelatud. Märgid said paigaldatud. Kahjuks on olnud sellest vähe abi. Lisaks lepiti kokku, et Eesti Juudi Kogukond korraldab ühishauale piirde paigaldamise. RMK on andnud piirde paigaldamiseks ka omapoolse nõusoleku. keskkonda ja rikkumata seadust,” rääkis Kevvai. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi