Iraani kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei tõotas karmi kättemaksu pärast Iraani revolutsioonikaardi välisoperatsioonide juhi hukkumist USA raketirünnakus.

“Märterlus oli auhind tema raugematute jõupingutuste eest kõigi nende aastate jooksul,” lausus Khamenei oma farsikeelsel Twitteri kontol Qasem Soleimanile viidates.

Iraani kõrgeim juht kuulutas islamivabariigis välja ka kolmepäevase leina.

“Tema lahkumisega, Jumala tahtel, tema töö ja teekond ei lõppe, vaid ees ootab karm kättemaks kurjategijatele, kes kastsid läinudöises vahejuhtumis oma räpased käed tema ja teiste märtrite verre,” lausus Khamenei.

Iraani revolutsioonikaardi eliitüksuse Quds juht Soleimani hukkus neljapäeva hilisõhtul Iraagis USA raketirünnakus, milles sai surma veel seitse inimest.

Ühendriigid korraldasid raketirünnaku pärast seda, kui president Donald Trump oli ähvardanud Iraani täpsustamata sammudega pärast seda, kui Iraani-meelse Iraagi relvarühmituse toetajad piirasid USA saatkonda Iraagis.

Sellele eelnesid USA õhurünnakud poolsõjaväelise rühmituse Hashed al-Shaabi baasidele Iraagi lääneosas ja Süüria idaosas, kus hukkus 25 rühmituse võitlejat.

Ühendriigid andsid õhulööke vastuseks vähemalt 30 raketi tulistamisele reedel Kirkukis asuva Iraagi sõjaväebaasi K1 pihta. Need surmasid ühe ameeriklasest tsiviiltöötaja ja vigastasid nelja USA sõdurit ning Iraagi julgeolekujõudude liikmeid.

Soleimani oli Iraani eriesindaja Iraagis, kes on etendanud naaberriigis kaalukat rolli juba aastaid, aidates muuhulgas Iraagi relvajõududel vallutada tagasi äärmusrühmituse Islamiriik (IS) kätte langenud alasid.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi