Põhja ringkonnaprokuratuur taotleb teisipäeval Harju maakohtus laupäeval Tallinnas Laagna teel kahe inimese surma ja mitme inimese vigastustega nelikavarii põhjustanud noormehe vahistamist.

Ringkonnaprokurör Diana Helila ütles BNS-ile, et haiglas tehtud analüüsid avarii põhjustajal narko- ega alkoholijoovet ei tuvastanud.

“Juhtunu osas alustasime kriminaalmenetlust ja praeguseks kogutud andmetel oli õnnetuse hetkel BMW kiirus 200 km/h. Pühapäeval oli 20-aastane juht meedikute jälgimise all, esmaspäeval kuulavad politseinikud ta üle ning esitavad talle kahtlustuse. Teisipäeval esitab prokuratuur kohtule taotluse mehe vahistamiseks, sest meie hinnangul on mees ohtlik ning vabaduses olles võib ta jätkata kuritegude toimepanemist,” ütles Helila.

“Soovime kõikidele õnnetuses viga saanutele jõudu paranemiseks. Praegustel andmetel on haiglas raskes seisus 32-aastane naine, kes õnnetuse hetkel bussiootepaviljonis seisis. Haiglas viibivad ka Volvos sõitnud reisijad, kõrvalistmel sõitnud 57-aastane naine on üliraskes seisus,” märkis ta.

Laupäeval kell 18.38 sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Laagna teel, kus põrkasid kokku neli sõiduautot. Õnnetuses osalesid sõiduautod BMW, Volvo, Toyota ja Ford ning kõik autod sõitsid suunaga linnast välja Mustakivi silla poole.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Raavo Järva ütles, et esimesena sõitis BMW otsa Fordile. Autode kokkupõrke tagajärjel hukkus sündmuskohal jalakäija, bussipeatuses seisnud naine. Päev hiljem suri haiglas Fordi roolis olnud mees.

Õnnetuses vigastatuid oli kuus, sealhulgas kõik autodes olnud viis inimest ja bussipeatuses surma saanud naise läheduses seisnud inimene. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi