Kui märtsis ja aprillis said politseinikud peamiselt eriolukorraga seotud väljakutseid, siis nüüd on niinimetatud tavakutsed tagasi tulnud, ütles Põhja prefekt Kristian Jaani. 

Jaani märkis, et viiruse leviku risk saartel on vähenenud, kuid pole siiski kuhugi kadunud, seega jääb jätkuvalt kehtima 2+2 reegel, ning politsei teeb reeglite täitmise üle jätkuvlt järelevalvet. 

Ilusad ilmad on Jaani sõnul rahva liikuma pannud ning politei on saanud sellega seoses ka väljakutseid, mis ei ole enam seotud eriolukorra reeglitega, vaid on niinimetatud tavalised – näiteks seotud alkoholi pruukimisega, kaklustega ja lähisuhtevägivallaga.  

“Viimasel ööpäeval tuli 2+2 reeglitega seotud väljakutseid 13, samas kui eriolukorra tippaegadel oli neid sadades,” rääkis Jaani. 

“Kutsun jätkuvalt inimesi üles 2+2 reeglist kinni pidama, kuna see on efektiivne moodus nakkust vältida. Samuti kutsun üles teatama, kui märgatakse 2+2 reegli rikkumist,” ütles Jaani. 

Prefekt lisas, et ajutine piirikontroll toimib jätkuvalt ning Eestisse sisenevad inimesed määratakse praegu veel 14 päevaks karantiini. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi