Laupäeva õhtul sõitis G4S-i patrull tulekahju häireteate peale kontrollima Tartus asuvat suitsu täis eramut, mille elanikule oli vingugaas juba mõju avaldama hakanud.

Kõrbema läinud toidu tõttu suitsu täis majast tuli turvatöötaja koputuse peale välja eakas naine, kes käitus ebaadekvaatselt, oli suitsust ja vingust uimane ning ei tajunud olukorra tõsidust. Turvatöötaja suunas ta värske õhu kätte ja seejärel kiirabimeedikute hoole alla.

Laupäeval kell 18.05 sai G4S-i juhtimiskeskus tulekahju häireteate Tähtveres asuva eramu valvesüsteemilt. Olukorda saadeti kontrollima G4S-i patrull, kes jõudis kohale mõne minutiga.

Turvatöötaja sõnul maja juures esialgu tulekahju tundemärke ei paistnud ja hoone tuled olid kustus. Maja ümbrust põhjalikumalt kontrollides märkas ta ühel hetkel, et akende vahelt immitseb suitsu. Seejärel märkas turvatöötaja majas liikumist ja koputas aknale.

Hoonest väljus 70-aastane naine, kes ütles G4S-i töötajale, et kõik on korras ja abi ei ole vaja. Turvatöötaja aga märkas, et eramu on suitsu täis ja naise käitumine tundus ebaadekvaatne. Samuti oli eakas majaelanik suitsust ja vingust uimane. Turvatöötaja suunas naise värske õhu kätte ja palus häirekeskusel kiirabi ning päästjad appi saata.

Ruume kontrollides leidis turvatöötaja köögist põlenguallika – ahjus kõrbes liha, mille ta sealt välja tõstis ja kraanivee all maha jahutas. Seejärel tegi ta aknad lahti, et toad ära tuulutada.

Majas elav eakas naine oli söögi ahju unustanud, viibis ise teisel korrusel ega märganud seetõttu toidu kõrbemist. Sündmuskohale kiirabiga saabunud meedikud viisid majaelaniku tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad aitasid suitsu ja vingu erivahendiga ruumidest eemaldada.

Üksi elavad eakad ei pruugi õnnetuse puhkedes olla suutelised olukorrale õigesti reageerima. Seetõttu tasub eaka lähedase abistamiseks paigaldada talle koju suitsu- ja vinguandurid, mis annavad ohust teada ka turvaettevõttele, kes saab turvatöötaja olukorda kiirelt kontrollima saata, märkis G4S enda teates.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi