Eestis tuleb esmaspäevast kahenädalasse karantiini jääda kolmekümnest Euroopa riigist saabujatel, erandiks on seejuures Leedu.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib alates esmaspäevast kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang järgmistest Euroopa riikidest Eestisse saabujatele: Andorrast, Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Liechtensteinist, Luksemburgist, Maltalt, Monacost, Norrast, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, San Marinost, Slovakkiast, Sloveeniast,  Šveitsist, Taanist, Tšehhist, Ungarist ja Ühendkuningriigist.

Vastavalt reedel tehtud valitsuse otsusele ei laiene liikumisvabaduse piirang aga Leedust saabujaile, juhul kui Eestisse tullakse tööle, õppima, ravile, perekondlikku sündmust tähistama või transiidi eesmärgil ning tulijail pole haigussümptomeid ega teadaolevat kokkupuudet koroonahaigega. Samad erandid hakkavad kehtima ka Läti ja Soome puhul, kui nende nakkuskordaja peaks ületama 25 piiri.

Välisministeerium annab teada, et Leetu reisimisel hakkab samuti esmaspäevast kehtima uus kord

Eestisse saabudes ei kehti liikumisvabaduse piirang tulevast nädalast reisijatele Küproselt, Lätist, Soomest ja Vatikanist.

Euroopa Liidu Nõukogu uuendas 7. augustil Euroopa Liitu mittehädavajaliku reisimise ajutise piiramise ja piirangu võimaliku kaotamise kohta käiva soovituse lisas olevat kolmandate riikide nimekirja, mille alusel on võimalik Eestisse reisida Austraaliast, Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast Uruguayst ja Uus-Meremaalt. Kanadast, Gruusiast ja Tuneesiast reisidest kehtib kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang. Teistest nimetatud riikidest Eestisse saabudes tulevast nädalast oma liikumisvabadust 14 päevaks piirama ei pea.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi